पाकिस्तानको गलत दाबीको खण्डन गर्दै राष्ट्र संघका भारतको औपचारिक पत्र

पाकिस्तानको गलत दाबीको खण्डन गर्दै
पाकिस्तानको गलत दाबीको खण्डन गर्दै

संयुक्त राष्ट्र संघ  : आतंकवादसम्बन्धी संयुक्त राष्ट्र संघ सुरक्षा परिषद्को बैठकमा पाकिस्तानले गरेको गलत दाबीको बारेमा भारतले राष्ट्र संघलाई औपचारिक रूपमा पत्र पठाएको छ । जुन गैर परिषद्का सदस्यहरूका लागि खुला थिएन ।

इस्लामावादका संयुक्त राष्ट्रसंघ दूतले सुरक्षा परिषद्को बैठकमा एक सम्बोधनमा संयुक्त राष्ट्रसंघीय निकायका सदस्यहरूका लागि भारतमा खुला नभएको बयान दिएपछि भारतले सोमबार संयुक्त राष्ट्र संघमा पाकिस्तानले लगाएको झूटको पर्दाफाश गरेको हो ।

भारतले अब संयुक्त राष्ट्र संघलाई औपचारिक रूपमा पत्र पठाएउँदै भनेको छ, ” पाकिस्तानले आफ्नो काउन्सिलमा बयान गरेको कुराको बारेमा भएको रेकर्ड गलत छ ।”

सोमबार भारतले सुरक्षा परिषदको बैठकमा गरेको कुराको पाकिस्तानले भनेको कुराको हरेक बुँदाको खण्डन गरेको थियो ।

पाकिस्तान मिसनले झूटो दाबी गरेको छ कि संयुक्त राष्ट्रका दूत मुनिर अकरमले सुरक्षा परिषद्को बहसमा आतंकवाद कारबाहीले खडा गरेको अन्तर्राष्ट्रिय शान्ति र सुरक्षाको लागि महासचिवको रिपोर्टमा बयान दिएका थिए ।

यद्यपि सुरक्षा परिषद्ले अन्तर्राष्ट्रिय शान्ति र सुरक्षालाई जोखिममा पार्ने बैठकको काउन्सिलका गैर-सदस्यहरूको लागि खुला थिएन ।

“हामीले संयुक्त राष्ट्र संघमा पाकिस्तान मिशनले जारी गरेको विज्ञप्तिमा भनिएका टिप्पणीहरू संयुक्त राष्ट्र सुरक्षा परिषदमा पाकिस्तानका स्थायी प्रतिनिधिले गरेका थिए । “हामी बुझ्‍न नसकेको कुरा पाकिस्तानको स्थायी प्रतिनिधिले सुरक्षा ब्यबस्थाको सत्र आज गैर-सदस्यहरूको लागि खुला नभएकोले आफ्नो बयान कतै पारेका थिए । हुनसक्छ यो भए पनि पाकिस्तानको ठूला झूटा पर्दाफास भएको छ,” भारतको स्थायी मिसन संयुक्त राष्ट्र संघले भनेको थियो ।

दशकौंदेखि सीमापार आतंकवादको निशानामा रहेको पाकिस्तानको झूट बोलेको भन्दै भारतले भनेको थियो “सयौं पटक दोहोर्याएको झूट सत्य हुँदैन । भारतविरूद्ध सीमापार आतंकवादको सबैभन्दा ठूलो प्रायोजक पाकिस्तानले आफूलाई भारतले आतंकवादको सिकारको रूपमा ‘मास्कराइट’ गर्न खोजेको छ, ”युएनमा भारतको मिसनले सोमबार भनेको थियो ।