हाफिज सइदलाई गैरकानुनी अनुदान प्रकरणमा १० बर्षको जेल

FILE PHOTO - Hafiz Muhammad Saeed, chief of the Islamic charity organization Jamaat-ud-Dawa (JuD), sits during a rally against India and in support of Kashmir, in Karachi, Pakistan, December 18, 2016. REUTERS/Akhtar Soomro/File Photo

लाहोर । पाकिस्तानको एउटा आतंकवाद विरोधी अदालतले बिहीबार मुम्बई हमलाका मास्टरमाइन्ड र जमात-उद-दावा प्रमुख हाफिज सइदलाई गैरकानुनी रकम चलाएको मुद्दामा १० वर्षको जेल सजाय सुनाएको छ ।

अदालतले सइदको सम्पत्ति जफत गर्ने आदेश पनि दियो । साम टीभीको एक रिपोर्ट अनुसार लाहोरको आतंकवाद विरोधी अदालतले लश्कर-ए-तैयबा प्रायोजक सईद प्रा. जफर इकबाल र याह्या मुहाजिदलाई साढे १० वर्षको जेल सजाय सुनाएको छ । जबकि हाफिज अब्दुल रहमानलाई छ महिनाको जेल सजाय सुनाइएको थियो ।

जमात-उद-दावा प्रमुख जुलाई १, २०१९ लाहोरको करिब ५० किलोमिटर उत्तरमा कमोके टोल प्लाजामा पक्राउ परेको थियो । संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको आतंकवादी हाफिज सईदलाई अमेरिकाले १० करोड अमेरिकी डलर बराबर राखेको छ ।

अदालतले उनीहरूको सम्पत्ति कब्जा गर्न आदेश गरेको छ । काउन्टर टेररिज्म डिपार्टमेन्टले जेयूडी नेताहरू विरुद्ध ४१ वटा मुद्दा दर्ता गर्‍यो ।

जुलाईमा, सय्यदलगायत न्युजका प्रमुख १३ सदस्यलाई पाकिस्तानको आतंकवाद विरोधी ऐन (एटीए), १९९७ अन्तर्गत आतंकवादका लागि आर्थिक लगानी र मनी लन्ड्रिपङको झन्डै दुई दर्जन विषयमा मुद्दा हालेको थियो । पछि सइदलाई गुजराउनवालाबाट पक्राउ गरिएको थियो । पञ्‍जाब काउन्टर आतंकवाद विभाग (सीटीडी) द्वारा आतंकको वित्त पोषण गरेको छ ।