भारतलाई अस्थिर बनाउन आतंकवादी समूहलाई सहयोग गर्दै पाकिस्तान

भारत बंगलादेश आतंकवाद गतिविधि
#बंगलादेश-वर्मा सीमा क्षेत्रमा आतंकवाद गतिविधि

एजेन्सी : बंगलादेश-वर्मा सीमा क्षेत्रमा आतंकवाद गतिविधि को परिणामको रूपमा एक नेटवर्कको उदय र गठन गठन भएको निरीक्षकहरुले बताएका छन् । जर्मन समाचार एजेन्सी डीडब्लूले १३ फेब्रुअरीमा दिएको रिपोर्टका अनुसार कोक्स बजारमा रोहिंग्या शरणार्थी शिविरहरुमा लागूपदार्थ र अन्य अपराधहरुमा वृद्धि भइरहेको छ ।

मिडिया रिपोर्टहरू अनुसार चरमपन्थी समूहहरूले शिविरहरूलाई नियन्त्रण लिन खोजिरहेका छन् । जनवरीमा बंगलादेशमा रहेको जमात-उल-मुजाहिद्दीन बंगलादेशले जेएमबीले कक्स बजारमा करिब ४० रोहिंग्यालाई तालिम दिएको बताइएको छ ।

बंगलादेशमा, जेएमबी, एक आतंकवादी समूहले २०१ Dhaka मा ढाकाको दूतावास नजिकै रहेको कफी पसलमा छापा मारेको थियो, जसमा २२ व्यक्तिको मृत्यु भएको थियो। मरिसकेका अधिकांश विदेशी थिए।

पाकिस्तानको स्वतन्त्रता दिवसलाई…..

जीएमबीलाई उक्त प्रशिक्षणका लागि खाडी राज्य र मलेसियाबाट ११७ हजार अमेरिकी डलर अनुदान प्रदान गरेको जनाइएको छ। उक्त रिपोर्टमा पाकिस्तान समर्थित इन्ट सर्भिस इन्टेलीजन्स (आईएसआई) ले सहयोग गरिरहेको छ । र, भारत सरकारले बंगलादेशी सरकारी अधिकारी र सीमा सुरक्षा अधिकारीहरुलाई सतर्क रहन आग्रह गरेको छ ।

ब्रसेल्सस्थित दक्षिण एसिया डेमोक्रेटिक फोरमका अन्वेषक सिगफ्राइड ओ वुल्फ आईएसआई उक्त आतंकवादी समूहसँग संलग्न भएको बताएका छन् । उनले भने कि आईएसआईको मुख्य लक्ष्य यस क्षेत्रका केही देशहरुलाई अस्थिर तुल्याउनु रहेको अफगानिस्तान नै मुख्य लक्ष्य भएको बताइएको छ ।

वुल्फ भन्छन् कि पाकिस्तानले सीमा नाकामा हुने हिंसाका लागि तेस्रो देश रोजिरहेको छ । किनभने अन्तर्राष्ट्रिय समुदायले कश्मीरलाई हेरिरहेको छ । परिणामस्वरूप आईएसआईले बंगलादेशको शरणार्थी शिविरमा रहेका रोहिंग्या आतंकवादी समूहका लागि लक्षित भएका छन् ।

पूर्व बंगलादेशी सुरक्षा विज्ञ ब्रिगेडियर जनरल अब्दुर रशीदले रोहिंग्यामा घुसपैठ गर्ने विगतका प्रयासहरूको बाबजुद बंगलादेश जहिले पनि यी आतंकवादी समूहहरुलाई रोक्न सफल भएको छ । ढाकास्थित इन्स्टिच्युट फर कन्फ्लिक्ट, कानून एण्ड डेभलपमेन्टका राशिदले भने कि बंगलादेशले अहिलेसम्म भारतलाई सीमापार हिंसाजस्ता विषयहरुलाई प्रतिवाद गरिरहेको छ ।

उनले भने, “पाकिस्तानले आतंकवादी समूहलाई समर्थन गरेर भारतलाई अस्थिर तुल्याउन सक्छ, बंगलादेशलाई त्यसो गर्न दिइने छैन ।”